Vrf İklimlendirme Cihazı Sistemi

  • Haziran 15, 2016
  • Genel
  • Yorumlar Kapalı

VRF (Variable Refrigerant Flow) İngilizce bir kısaltma olup Türkçede değişken debili iklimlendirme cihazı sistemleri anlamına gelmektedir.
 
Sistem bilinmekte olan bir iklimlendirme cihazı sisteminin geliştirilerek daha verimli ve kullanışlı olarak birden çok mahalin iklimlendirilmesi amacına ulaşmak için tasarlanmıştır. Sistem modüler bir dış ünite veya tekil ve buna bağlı olarak bir veya daha fazla iç ünitenin branşmanlar ve bakır boru aracılığıyla birbirine bağlanması şeklinde düşünülebilir. Değişken debili bir sistem olmasıyla ihtiyaç olduğu kadar doğru olan zamanda ve soğutucu akışkan doğru faz ihtiyaç olan iç bölüme sevk edilerek ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi sayesinde ısıtma / soğutma uygulamasını aynı zamanda ya da aynı anda gerçekleştirebilmektedir.

Alışveriş Merkezlerinde VRF İklimlendirme Cihazı Kullanımı: VRV düzenleri geniş uygulama alanlarından dolayı avmlerde tercih ediliyor. Küçük bir dükkanın iklimlendirmesinin yapılacağı gibi, alışveriş merkezinin tamamının da iklimlendirilmesine de olanak sağlayacak biçimde tasarlanmış olan sistemlerdir.

VRF sistemleri proje ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/ sayfamızı inceleyiniz.

Written by : admin