Doğru Şekilde Klima Kullanımı

  • Mayıs 25, 2015
  • Genel
  • Yorumlar Kapalı
En iyi Klima hangisi

İklimlendirme alanını bir numaralı firmalarından Aya Grup, havaların ısınmasıyla beraber çoğalan klima talebi karşısında, insanları doğru klima kullanılması ve enerji tasarrufu hakkında uyarıyor. Aya Grup, son yıllarda güç tasarrufu sağlamakta olan inverter teknolojisine sahip klimalara artan talebin olmasına karşın, kullanıcıların %80’inin klimayı doğru olmayan şekilde kullandığını tespit ediyor. İşte yanlış olmayan şekilde klima kullanmanın hassas noktaları…

Doğru sıcaklığı seçin: Ofis veya ev için uygun sıcaklığını yazın 23-26 derece, kış mevsiminde ise yirmi yirmi dört derece arasında tutarak enerji ekonomisi sağalayabilirsiniz.

Nemin fazla olduğu günlerde klimanızı nem azaltma ayarında çalıştırın: Nemin çok yoğun olduğu günlerde klimayı nem alma ayarında çalıştırarak daha az güç kullanıp, konfor artışı sağlayabilirsiniz.

Klima filtrelerinin periyodik bakımını yaptırın: Düzenli bakımlarla cihazınızın ömrünü arttırabilir ve karşılaşabileceğiniz olumsuzlukların önüne geçmiş olursunuz.

R410A soğutucu gazlı klima kullanımına dikkat edin: Klimada verimliliği yüksek ve çevreyi olumsuz etkilemeyen R410A gazının kullanılmakta olduğundan kesin emin olarak enerji randımanını çoğaltabilirsiniz.

Written by : admin